Amerks zaudē Marlies ar 4:1

Trešā perioda sākumā Ročesteras 'Americans' (5-3-0-0) guva vārtus, bet viesos Toronto Marlies (4-4-0-0) pēdējā minūtē divreiz guva vārtus, piektdien izcīnot uzvaru ar 4:1. arēnā The Blue Cross.

Šonakt regulārais zaudējums Marlies komandai bija Ročesteras pirmais savā laukumā pret Toronto kopš 2017. gada 15. decembra. Amerks piedalījās sacensībās ar 5-0-1-0 sešās iepriekšējās tikšanās reizēs starp Flower City klubiem. Neskatoties uz sakāvi, Ročestera uzvarējusi piecās no pēdējām septiņām spēlēm un saglabā otro vietu AHL Ziemeļu divīzijas kopvērtējumā.

Iesācēju uzbrucējs Dž.Dž.Peterka pēdējā freimā guva Ročesteras vienīgos vārtus spēlē 3:36 no Šona Malona un Ītana Prova. Vārti pirmo gadu Vācijas malējam uzbrucējam dod deviņus punktus (2+7) astoņās spēlēs, kas ietver komandā labāko septiņas rezultatīvas piespēles.

'Amerks' debitēja Peitons Krebs, kuru ceturtdienas rītā iegādājās Bufalo 'Sabres'. 20 gadus vecais uzbrucējs sāka cīņu, centrējot Maiklu Meršu un Raienu Makinisu. Aizsargs Matiass Samuelsons pārspēja visus Ročesteras skrituļslidotājus ar karjeras labāko piecu metienu rezultātu.

Vārtsargs Ukko-Pekka Lūkonens (2-3-0) atvairīja 18 no 20 pretinieku metieniem, taču tika piedzīvots zaudējums, kad viņš piedalījās piektajā mačā.
Kirils Semjonovs (0+2) un Brets Senijs (1+1) aizveda Marlies pie uzvaras, gūstot attiecīgi otro un trešo daudzpunktu mēģinājumu sezonā. Džošs Ho-Sangs guva iespējamos spēles uzvaras vārtus otrā perioda beigās, pirms Mihails Ābrahams un Alekss Stīvss noslēdza rezultātu, abiem iesitot tukšos vārtos spēles pēdējās 60 sekundēs.

Vārtsargs Ēriks Kēlgrēns reģistrēja savu trešo atvairīto sniegumu sezonā, 30+, un uzlaboja rezultātu līdz 3-2-0, kas ietver divas uzvaras pēc kārtas.

Ročestera pirmajā periodā reģistrēja 10 no pirmajiem 12 metieniem, tomēr tieši 'Marlies' pārspēja bezrezultativitātes cīņu ar 2:52, kad bija palicis spēka paņēmiens. Toronto ieguva vīrieša priekšrocību pēc dubultā mazā sitiena par augstu sitienu, Semjons Der-Argučincevs no labā punkta augšpusē izdarīja piespēli starp aci pret aci. Kad ripa sasniedza Senija nūju, viņš pārmeta vārtus, gūstot savus piektos vārtus sezonā.

Otrajā spēles periodā abas komandas radīja daudz vārtu gūšanas iespēju, abiem klubiem kopā iemetot 23 metienus, taču vārtsargi saglabāja vienu vārtu guvumu, līdz Toronto izrāvās.

Strofai sarūkot, Amerks centās iegūt vēl vienu vārtu gūšanas iespēju, līdz dziļi Marlies zonā bloķēja Bobija Makmena sitienu. Pēc tam, kad malējais uzbrucējs bija savācis ripu, viņš to notīrīja no ledus, bet Semjonovs to raidīja stūrī pa kreisi no Lūkonena. Peterka noskrēja uz leju, lai bloķētu centrējuma piespēli, bet Ho-Sangs pārspēja somu tīkla aizsargu, dubultojot Toronto pārsvaru, kad līdz perioda beigām bija atlikušas 18 sekundes.

Ročestera izrāvās no pārtraukuma 2:0, bet Peterka drīz savāca Malone piespēli, slidojot pa neitrālo zonu. Malējais uzbrucējs iekļuva uzbrukuma zonā un, sasniedzot apļu virsotni, izmantoja Mārlijas aizsargus kā aizsegu, pirms guva otro rezultātu sezonā.

Pēdējās 17 minūtēs 'Amerks' mēģināja panākt izlīdzinājumu, taču 'Marlies' mēģinājumu noraidīja, jo gan Ābrahams, gan Stīvss guva uzvaru, kamēr Lūkonens tika pievilkts par papildu slidotāju.